Дата: 2017-09-27Переглядів: 50Автор: Н.Г. Вольська« Назад

На виконання ст. 53 Конституції України, ст. 3 Закону України «Про освіту», ст. 6 Закону України «Про загальну середню освіту», відповідно до Указу Президента України від 20.03.2009 № 244/2008 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», доручення кабінету Міністрів України від 25.10.2008 № 33023/19/1-08 «Про вжиття дієвих заходів щодо недопущення проявів хабарництва та корупції в галузі освіти», відповідно до Порядоку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1222 (із змінами, внесеними Постановою КМ № 368 від 14.04.2009, №287/2009 від 30.04.2009, № 245 від 17.02.2010), та з метою забезпечення конституційного права громадян на доступність і безоплатність освіти у державних і комунальних навчальних закладах, попередження порушень при наданні платних послуг та підвищення відповідальності педагогічних працівників школи

НАКАЗУЮ:

1. Категорично забороняється всім педагогічним працівникам школи проявляти будь-які ініціативи щодо збору грошей з батьків учнів школи, брати участь у зборі батьківських коштів, роботі благодійних фондів та обліку благодійних внесків і пожертв.

2. Всі фінансові питання, пов’язані з покращенням матеріально-технічного забезпечення навчально-виховного процесу, проведення ремонтних робіт у навчальному кабінеті, організацію позакласних та позашкільних заходів (екскурсії, не безкоштовні вистави), вирішувати тільки через батьківські комітети класів без втручання класоводів та класних керівників. У порядок денний батьківських зборів мають бути включені відповідні питання і рішення записано в протоколі.

3. Питання придбання підручників, робочих зошитів з друкованою основою, зошитів для практичних і лабораторних робіт та інших посібників погоджувати з батьками відповідних класів на батьківських зборах заздалегідь, пояснивши їм необхідність та доцільність в таких придбаннях. У порядок денний батьківських зборів повинно бути включене це питання і рішення по ньому записано в протоколі.

4. Категорично заборонити примушувати батьків купувати вказані посібники, при цьому не допускати приниження учнів.

5. У разі позитивного вирішення питання щодо придбання потрібних навчальних посібників довести відповідну інформацію до адміністрації школи, а також надати фінансовий звіт батькам учнів відповідних класів. При цьому збір коштів повинен здійснюватися виключно представниками класних батьківських комітетів.

6. Всі не безкоштовні заходи (відвідування театрів, екскурсії тощо) здійснювати на добровільній основі, без примусу, не під час навчального процесу, не за рахунок інваріантної складової загальної середньої освіти.

7. Персональну відповідальність за незаконне збирання коштів покласти на класоводів, класних керівників, вчителів-предметників.

8. Класоводам 1–4-х класів, класним керівникам 5–11-х класів:

8.1. На перших батьківських зборах у 2017–2018 навчальному році (29 серпня – 5 класи, вересень – інші) наголосити на виключно добровільному волевиявленні батьків щодо надання матеріальної підтримки навчальному закладу та участі дітей у не безкоштовних позаурочних заходах.

8.2. Забезпечити щорічне звітування представниками батьківських комітетів класів про використання благодійних та спонсорських коштів перед батьківською громадськістю класів з оформленням відповідних протоколів.

9. Керівникам шкільних гуртків:

9.1 Категорично заборонити збір грошей з батьків учнів-членів гуртка. Взяти до уваги, що всі шкільні гуртки організовані на безоплатній основі за рахунок бюджетних коштів.

10. Бондаренко Надії Іванівні, заступнику директора з господарських питань:

10.1. Подаровані або придбані за рахунок шефських та благодійних коштів матеріальні цінності протягом трьох днів ставити на баланс та оформлювати належним чином необхідні документи в матеріальній групі централізованої бухгалтерії управління освіти.

11. Даний наказ довести до відома всіх працівників школи під особистий підпис.

12. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор Н.Г. Вольська

«Меншість може мати рацію, більшість завжди помиляється »

(Генрік Ібсен, норвезький драматург)